Kisatuloksia

Seuramme järjestä syksyisin ja keväisin yhdet seuran sisäiset kilpailut noudattaen viranomaisten sen aikaisia ohjeita. Seuran kilapilusihteeri on Niko Suokas, np.suokas@gmail.com.


OMAT KISAT 28.11.2021


OMAT KISAT 8.12.2019

Tulokset 8.12.2019

OMAT KISAT 5.5.2019

Tulokset 5.5.2019

OMAT KISAT 9.12.2018

Tulokset 9.12.18


OMAT KISAT 6.5.2018

Tulokset 6.5.18



OMAT KISAT 11.12.2016
laji ikäluokka Syntymävuosi OSALLISTUJA Sijoitus Aika
1. T50 VU Nuorten Olivia Salminen 1 0:34.03
Mona Vahteristo 2 0:40.45
Taija Leisiö 3 0:43.20
Anni Kankkunen 4 0:43.66
2. P50 VU Nuorten Reima Leisiö 1 0:31.44
Pyry Vahteristo 2 0:33.02
Beraat Takak 3 0:36.47
Miika Kankkunen 4 0:37.97
Aleksi mustonen 5 0:42.49
Mitja Savijärvi 6 0:45.71
Patrick Perkovuo 7 0:47.05
3. P50 VU 2008 2008 Mikael Jokela 1 0:57.93
2008 Santtu Järvinen 2 1:09.81
2008 Lauri Sinersalo 3 1:36.83
2008 Oskari Rosenblad 4 2:03.22
2008 Kaamil Chihi 5 2:06.72
4. T50 VU 2008 2008 Ronja Kekki 1 0:56.21
2008 Peppi Sand 2 0:58.96
2008 Meri Lehtonen 3 1:04.68
2008 Pinja Penttilä 4 1:07.78
2008 Minttu Roivainen 5 1:23.12
2008 Roosa Kivitalo 6 1:25.11
5. T/P50 VU 2007 2007 Timo Koitmaa 1 0:56.26
2007 Selma Fallström 2 0:58.81
2007 Roope Salminen 3 1:08.71
2007 Milla Takala 4 1:13.09
2007 Arttu Viljanen 5 1:30.45
2007 Joonatan Tuomisto 6 2:30.95
6. T/P50 VU 2006 2006 Elsa Lehtonen 1 0:49.53
2006 Roosa Kakkonen 2 0:50.94
2006 Arttu Lavapuro 3 1:00.65
2006 Nikolas Pirttisalo 4 1:09.31
2006 Matias Kivitalo 5 1:12.49
2006 Harun Takak 6 1:29.15
7. T/P50 VU 2005 2005 Elina Valkama 1 0:50.80
2005 Inka Pöytäkivi 2 0:51.51
2005 Kalle Nurminen 3 0:57.67
2005 Erika Määttä 4 1:06.02
8. T/P25 VU 2009 2009 Petrus Rauhamäki 1 0:37.62
2009 Adele sillman 2 0:38.38
2009 Aapeli Nyrhilä 3 0:42.09
2009 Mark Rautaneva 4 0:44.09
2009 Kasper Ylitie 5 0:44.84
9. T/P25 VU 10 ja 11 2010 Elsa Huttunen 1 0:48.08
2011 Onni Aho 2 0:49.84
2010 Totti Lavapuro 3 0:51.78
10. T/P 50 SU Nuorten Mona Vahteristo 1 0:48.79
Anni Kankkunen 2 0:51.34
Aleksi Mustonen 3 0:51.59
Mitja Savijärvi 4 0:55.81
11. T/P 50 SU 05 ja 04 2004 Mimosa Latva-aho 1 0:52.69
2005 Kalle Nurminen 2 1:06.12
12. T/P 50 SU 2006 2006 Elsa lehtonen 1 1:00.51
2006 Arttu Lavapuro 2 1:09.11
2006 Elias Paatola 3 1:12.90
2006 Harun Takak 4 1:34.51
13. T 50 SU 08 ja 07 2008 Meri Lehtonen 1 1:02.43
2008 Peppi Sand 2 1:02.86
2007 Selma Fallström 3 1:04.62
2008 Pinja Penttilä 4 1:09.94
2008 Minttu Roivainen 5 1:13.48
2008 Roosa Kivitalo 6 1:23.63
14. P 50 SU 08 ja 07 2008 Mikael Jokela 1 1:04.49
2008 Santtu Järvinen 2 1:10.78
2007 Roope Salminen 3 1:12.97
2007 Arttu Viljanen 4 1:21.77
2007 Joonatan Tuomisto 5 2:40.36
15. T 25 SU 2009 2009 Adele Sillman 1 0:37.41
16. T25 PU 2006 2006 Roosa Kakkonen 1 0:30.44
17. T/P50 PU Nuorten Maija Nurminen 1 0:36.31
Beraat Takak 2 0:49.37
Mitja Savijärvi 3 1:08.86
18. P50 RU 07 ja 08 2007 Timo Koitmaa 1 1:12.28
2008 Arttu Määttä 2 1:24.70
2008 Santtu Järvinen 3 1:28.66
2007 Arttu Viljanen 4 1:35.64
19.T50 RU Nuoret Catharina Kalliomaa 1 0:51.16
Anni Kankkunen 2 0:57.16
Taija Leisiö 3 0:57.40
20. P50 RU Nuoret Reima Leisiö 1 0:42.99
Pyry Vahteristo 2 0:45.50
Beraat Takak 3 0:49.14
Aleksi Mustonen 4 0:50.84
Patrick Perkovuo 5 1:04.74
Mitja Savijärvi 6 1:05.03
21. T/P50 RU  2006 2006 Elsa Lehtonen 1 1:05.06
2006 Arttu Lavapuro 2 1:05.81
2006 Roosa Kakkonen 3 1:08.40
2006 Elias Paatola 4 1:10.60
2006 Jesse Rauhamäki 5 1:14.38
2006 Unna Saarinen 6 1:29.34
22. T/P50 RU 04 ja 05 2005 Elina Valkama 1 1:00.51
2005 Kalle Nurminen 2 1:03.57
2005 Erika Määttä 3 1:18.63
23. T50 RU 07 ja 08 2007 Selma Fallström 1 1:09.40
2008 Peppi Sand 2 1:16.18
2008 Ronja Kekki 3 1:22.69
2008 Minttu Roivainen 4 1:36.51
2008 Pinja Pentilä 5 1:41.06
24. T/P100 SKU Nuotren Maija Nurminen 1 1:28.25
Mitja Savijärvi 2 2:15.58


SEURAN OMAT KISAT 03.05.2015


laji ikäluokka Syntymävuosi OSALLISTUJA Sijoitus Aika
1. T/P25 SU 2007 2007 Hilma Sarajärvi 1 0:29.11


2007 Ilona Nurminen 2 0:30.73


2007 Jenny Kinsella 3 0:38.63


2007 Roope Salminen 4 0:46.79


2007 Arttu Tolkki 5 0:47.80






2. T/P25 SU 08 ja 09 2008 Meri Lehtonen 1 0:36.50


2008 Peppi Sand 2 0:39.53


2008 Johannes Peltola 3 0:45.28


2008 Sattu Järvinen 4 0:48.42


2009 Vierna-Lilja Noronen 5 1:09.39


2008 Milja Heino 6 1:13.59






3. T50 SU 2006 2006 Anni Kankkunen 1 0:54.07


2006 Eevi Lumme 2 1:02.49


2006 Elsa Lehtonen 3 1:08.90


2006 Soila Purma 4 1:10.57






4. P50 SU 2006 2006 Arttu Lavapuro 1 1:08.52


2006 Luka Käkönen 2 1:18.76


2006 Mathew Lehtinen-Sharp 3 1:19.18






5. P50 SU 2005 2005 Eetu Huhtala 1 1:05.53


2005 Jimi Eerola 2 1:09.83


2005 Aleksi Mustonen 3 1:10.19


2005 Jussi Kauppila 4 1:12.89


2005 Kalle Nurminen 5 1:22.37






6. T50 SU 2005 2005 Mona Vahteristo 1 0:55.10


2005 Iiris Saarinen 2 1:08.57


2005 Virva Viitanen 3 1:25.81






7. T/P50 SU 2004 2004 Oskari Kettunen 1 0:55.50


2004 Elsa Lumme 2 0:58.91


2004 Oona-Maria Kauppila 3 1:04.23


2004 Sini Purma 4 1:06.12


2004 Ronja Paldanius 5 1:13.80


2004  Riku Sjöblom 6 1:16.34






8. T50 SU Nuorten 
Maija Nurminen 1 0:40.69



Heta Laatikainen 2 0:41.53



Olivia Salminen 3 0:44.61






9. T50 RU 2006 2006 Anni Kankkunen 1 1:04.60


2006 Eevi Lumme 2 1:07.20


2006 Roosa Kakkonen 3 1:11.28


2006 Soila Purma 3 1:11.50


2006 Viivi Peltola 5 1:26.03






10. P50 RU 2006 2006 Arttu Lavapuro 1 1:15.94


2006 Veikko Orava 2 1:32.78


2006 Mathew Lehtinen-Sharp 3 1:37.35


2006 Roni Ketvell 4 1:45.34






11. P50 RU 2005 2005 Aleksi Mustonen 1 1:06.25


2005 Kalle Nurminen 2 1:15.37


2005 Jimi Eerola 3 1:28.39


2005 Robin Nord
Hylky/väärä laji






12. T50 RU 04 ja 05 2005 Elina Valkama 1 1:05.31


2005 Taija Leisiö 2 1:10.26


2004 Jenna Mantila 3 1:12.37


2005 Aino Mantila 4 1:14.99


2005 Virva Viitanen 5 1:29.42






13. T/P50 RU Nuorten
Olivia Salminen 1 0:47.23



Heta Laatikainen 2 0:47.40



Maija Nurminen 3 0:49.15



Pyry Vahteristo 4 0:56.21



Aarni Rantaniemi 5 0:58.28






14. T50 RU 03 ja 04 2003 Essi Mantila 1 0:50.43


2004 Suvi Vilppula 2 1:00.00


2004 Elsa Lumme 3 1:01.94


2004 Lotta Nousiainen 4 1:02.84


2004 Ronja Paldanius 5 1:08.44


2004 Sini Purma 5 1:08.83






15. T25 RU 2007 2007 Selma Fallström 1 0:36.28


2007 Hilma Sarajärvi 2 0:43.53


2007 Sanni Fallström 3 0:44.35






16. T/P25 PU 04, 05  2004 Lotta Nousiainen 1 0:32.95

ja 06 2005 Aleksi Mustonen 2 0:33.18


2005 Taija Leisiö 3 0:34.21


2006 Roosa Kakkonen 3 0:34.55


2004 Riku Sjöblom 5 0:36.64


2005 Nuutti Tolkki 6 0:37.06






17. T/P50 PU Nuorten
Ristomatti Pöri 1 0:34.29



Maija Nurminen 2 0:40.87



Heta Laatikainen 3 0:43.74



Olivia Salminen 4 0:45.28






18. T/P50 VU 2006 2006 Roosa Kakkonen 1 0:56.30


2006 Eevi Lumme 2 1:02.34


2006 Elsa Lehtonen 3 1:07.46


2006 Arttu Lavapuro 4 1:13.55


2006 Mathew Lehtinen-Sharp 5 1:21.09


2006 Luka Käkönen 6 1:28.27






19. T50 VU 2005 2005 Mona Vahteristo 1 0:53.59


2005 Taija Leisiö 2 0:54.09


2005 Elina Valkama 3 0:58.19


2005 Annika Lehtovaara 4 0:59.34


2005 Virva Viitanen 5 1:09.61






20. P50 VU 2005 2005 Eetu Huhtala 1 1:02.47


2005 Nuutti Tolkki 2 1:07.91


2005 Aleksi Mustonen 3 1:09.77


2005 Robin Nord 4 1:11.19


2005 Jimi Eerola 5 1:13.00


2005 Kalle Nurminen 6 1:14.05


2005 Jussi Kauppila 7 1:21.18






21. T/P50 VU 2004 2004 Oskari Kettunen 1 0:50.14


2004 Elsa Lumme 2 0:54.69


2004 Suvi Vilppula 3 0:55.29


2004 Ronja Paldanius 4 1:01.30


2004 Juho Koivisto 5 1:02.66


2004 Lotta Nousiainen 6 1:03.58


2004 Oona-Maria Kauppila 7 1:12.94






22. T50 VU Nuorten
Maija Nurminen 1 0:36.61



Olivia Salminen 2 0:36.97



Heta Laatikainen 3 0:38.42






23. P50 VU Nuorten
Ristomatti Pöri 1 0:30.08



Reima Leisiö 2 0:33.81



Aarni Rantaniemi 3 0:41.22



Pyry Vahteristo 4 0:43.00






24. T25 VU 2007 2007 Jenny Kinsella 1 0:36.81


2007 Ilona Nurminen 2 0:37.13


2007 Selma Fallström 3 0:38.08


2007 Janette Kuusisto 4 0:39.69


2007 Sanni Fallström 5 0:43.80


2007 Vilma Tenhonen 6 0:51.43






25. T25 VU 08 ja 09 2008 Peppi Sand 1 0:40.02


2008 Meri Lehtonen 2 0:51.26


2008 Siina Viitaniemi 3 0:54.19


2009 Vierna-Lilja Noronen 4 1:05.87












26. P25 VU  07 ja 08 2007 Elmeri Lahdenniemi 1 0:31.58


2007 Roope Salminen 2 0:36.00


2007 Arttu Tolkki 3 0:37.24


2008 Joona Lehtovaara 4 0:43.18


2008 Johannes Peltola 5 0:46.31

SEURAN OMAT UINTIKILPAILUT 7.12.2014

laji ikäluokka Syntymävuosi OSALLISTUJA Sijoitus Aika
1. T/P25 SU 2007 2007 Hilma Sarajärvi 1 0:30.60


2007 Ilona Nurminen 2 0:38.17


2007 Jenny Kinsella 3 0:46.98


2007 Roope Salminen 4 0:48.13


2007 Arttu Tolkki 5 0:48.92






2. T25 SU 2008 2008 Iina Turunen 1 0:53.63


2008 Iina Kosonen 2 0:53.83






3. T/P50 SU 2006 2006 Eevi Lumme 1 1:04.49


2006 Arttu Lavapuro 2 1:07.88


2006 Elsa Lehtonen 3 1:18.90


2006 Janna Yli-Jaskari 4 1:27.97


2006 Unna Saarinen 5 1:46.16


2006 Harun Takak 6 2:08.30






4. P50 SU 2005 2005 Aleksi Mustonen 1 1:02.22


2005 Atte Vesanen 2 1:04.59


2005 Eetu Huhtala 3 1:08.17


2005 Jimi Eerola 4 1:15.47


2005 Robin Nord 5 1:30.31


2005 Kalle Nurminen 6 2:00.94






5. T50 SU 2005 2005 Mona Vahteristo 1 0:55.86


2005 Elina Valkama 2 0:57.96


2005 Sonja Hovi 3 1:05.34


2005 Aino Mantila 4 1:09.59


2005 Virva Viitanen  5 1:16.82


2005 Iiris Saarinen 6 1:18.04






6. T/P50 SU 2004 2004 Oskari Kettunen 1 0:54.43


2004 Oona Kauppila 2 1:06.10


2004 Suvi Vilppula 3 1:07.81


2004 Ronja Paldanius 4 1:12.18


2004 Elsa Lumme 5 1:55.30






7. T/P50 SU nuorten
Maija Nurminen 1 0:41.55



Heta Laatikainen 2 0:42.98



Olivia Salminen 3 0:47.01



Senni Tolonen 4 0:48.48



Pyry Vahteristo 5 0:53.37






8. T/P50 RU 2006 2006 Anni Kankkunen 1 1:10.24


2006 Eevi Lumme 2 1:11.97


2006 Roosa Kakkonen 3 1:17.78


2006 Arttu Lavapuro 4 1:19.71


2006 Miisa Turunen 5 1:39.38






9. T50 RU 2005 2005 Elina Valkama 1 1:02.05


2005 Taija Leisiö 2 1:07.90


2005 Aino Mantila 3 1:18.62


2005 Sonja Hovi 4 1:19.58






10. P50 RU 2005 2005 Eemeli Suopelto 1 1:05.35


2005 Aleksi Mustonen 2 1:05.83


2005 Atte Vesanen 3 1:06.17


2005 Tuomas Koskenalusta 4 1:23.35


2005 Kalle Nurminen 5 1:26.90


2005 Robin Nord 6 1:30.41






11. T/P50 RU 2004 2004 Suvi Vilppula 1 1:01.43


2004 Elsa Lumme 2 1:03.10


2004 Oskari Kettunen 3 1:07.78


2004 Ronja Paldanius 4 1:08.97


2004 Riku Sjöblom 5 1:33.76






12. T/P50 RU 2003 2003 Essi Mantila 1 0:51.43


2003 Miika Kankkunen 2 1:01.87


2003 Rasmus Nord 3 1:15.89






13. T/P50 RU Nuorten
Maija Nurminen 1 0:48.31



Heta Laatikainen 2 0:48.87



Olivia Salminen 3 0:49.17



Sohvi Penttinen 4 0:52.26



Senni Tolonen 5 0:53.38



Pyry Vahteristo 6 0:57.89






14. T/P 25RU 2007 -08 2007 Hilma Sarajärvi 1 0:40.16


2007 Ilona Nurminen 2 0:40.44


2007 Arttu Tolkki 3 0:50.69


2008 Seela Turunen 4 1:01.16






15. T/P25 PU 2005 -06 2006 Eevi Lumme 1 0:32.74


2005 Aleksi Mustonen 2 0:33.47


2005 Aino Mantila 3 0:35.54


2006 Arttu Lavapuro 4 0:36.16


2006 Viivi Peltola 5 0:38.69


2005 Atte Vesanen 6 0:45.62






16. T/P25 PU 2004 2004 Osakri Kettunen 1 0:28.47


2004 Elsa Lumme 2 0:29.46


2004 Ronja Paldanius 3 0:34.13


2004 Riku Sjöblom 4 0:35.05


2004 Suvi Vilppula 5 1:29.29






17. T/P50 PU Nuorten
Ristomatti Pöri 1 0:35.60



Maija Nurminen 2 0:40.18



Sohvi Penttinen 3 0:46.26



Senni Tolonen 4 0:49.38






18. T50 VU 2006 2006 Roosa Kakkonen 1 1:05.66


2006 Eevi Lumme 2 1:08.14


2006 Miisa Turunen 3 1:26.80


2006 Viivi Peltola 4 1:39.95


2006 Unna Saarinen 5 1:47.96






19. P50 VU 2006 2006 Arttu Lavapuro 1 1:13.89


2006 Luka Käkönen 2 1:38.59


2006 Harun Takak 3 2:13.22






20. T50 VU 2004 2004 Elsa Lumme 1 0:58.37


2004 Suvi Vilppula 2 1:00.80


2004 Ronja Paldanius 3 1:02.95


2004 Oona Kauppila 4 1:14.02






21. P50 VU 2005 2005 Eemeli Suopelto 1 0:55.96


2005 Atte Vesanen 2 1:05.90


2005 Aleksi Mustonen 3 1:06.40


2005 Eetu Huhtala 4 1:09.08


2005 Kalle Nurminen 5 1:27.92


2005 Robin Nord 6 1:29.97


2005 Jussi Kauppila 7 1:49.45






22. T50 VU 2005 2005 Elina Valkama 1 0:56.38


2005 Taija Leisiö 2 0:57.69


2005 Mona Vahteristo 3 0:58.82


2005 Sonja Hovi 4 1:17.48






23. P50 VU 2003-04 2004 Oskari Kettunen 1 0:48.09


2003 Miika Kankkunen 2 0:48.93


2003 Rasmus Nord 3 1:06.45


2004 Riku Sjöblom 4 1:24.62






24. P50 VU Nuorten
Ristomatti Pöri 1 0:30.90



Tomi Rööm 2 0:32.26



Reima Leisiö 3 0:38.11



Pyry Vahteristo 4 0:42.96






25. T50 VU Nuorten
Maija Nurminen 1 0:36.64



Heta Laatikainen 2 0:37.60



Olivia Salminen 3 0:38.55



Senni Tolonen 4 0:42.06



Sohvi Penttinen 5 0:45.25






26. P25 VU 2007-08 2007 Elmeri Lahdenniemi 1 0:41.12


2007 Joona Lehtovaara 2 0:41.84


2008 Iivari Kiiskilä 3 0:43.81


2008 Roope Salminen 4 0:54.37






27. T25 VU 2007-08 2008 Peppi Sand 1 0:42.57


2008 Seela Turunen 2 0:50.75


2008 Meri Lehtonen 3 0:51.29


2007 Selma Falström 4 1:48.41

SEURAN OMAT UINTIKISAT 8.12.2013

KISAT 08.12.2013
Laji Ikäluokka Synt.vuosi Osallistuja Sijoitus Aika
1 T/P25 SU 06 ja 07 2006 Eevi Lumme 1 0:37.69
2006 Soila Purma 2 0:39.72
2007 Ilona Nurminen 3 0:39.77
2006 Arttu Lavapuro 4 0:41.84
2006 Aurora Lappi 5 0:47.91
2006 Roosa Kakkonen 6 0:58.93
2 T/P50 SU Nuorten Maija Nurminen 1 0:42.24
Silja Valariutta 2 0:46.42
Pyry vahteristo 3 0:58.80
3 T/P50 SU 02 ja 03 2003 Sohvi Penttilä 1 0:49.67
2003 Senni Tolonen 2 0:50.42
2003 Ville Kylen 3 0:56.78
2002 Heta Räisänen 4 0:59.06
4 T/P50 SU 04. 2004 Oskari Kettunen 1 0.56.84
2004 Elsa Lumme 2 1:03.42
2004 Sini Purma 3 1:16.79
2004 Juho Koivisto 4 1:29.12
5 P 50 SU 05. 2005 Eetu Huhtala 1 1:16.67
2005 Ahti Lehikoinen 2 1:22.28
2005 Robin Nord DISK
6 T 50 SU 05. 2005 Mona Vahteristo 1 1:04.78
2005 Saana Tolonen 2 1:05.18
2005 Elina Valkama 3 1:06.71
2005 Sonja Hovi 4 1:13.61
2005 Noora Pietilä 5 1:33.14
7 T/P50 PU Nuorten Ristomatti Pöri 1 0:37.29
Maija Nurminen 2 0:40.25
Silja Valariutta 3 0:46.31
Jaani Berg 4 0:51.78
Pyry vahteristo DISK 1:05.01
8 T/P25 PU 01, 02 ja 03 2001 Reima Leisiö 1 0:21.28
2003 Senni Tolonen 2 0:25.73
2002 Heta Räisänen 3 0:26.89
9 T25 RU 06. 2006 Eevi Lumme 1 0:41.75
2006 Soila Purma 2 0:44.05
2006 Aurora Lappi 3 0:51.59
10 T50 RU 03. 2003 Olivia Salminen 1 0:57.02
2003 Senni Tolonen 2 0:58.03
2003 Elina Rantala 3 1:01.53
2003 Emma Ahola 4 1:05.81
11 P50 RU  03. 2003 Tommi Valariutta 1 1:06.37
2003 Roope Suominen 2 1:11.91
2003 Rasmus Nord 3 1:22.03
12 T50 RU Nuorten Silja Valariutta 1 0:45.40
Maija Nurminen 2 0:47.86
Tittamari Salonen 3 0:49.85
Ella Oikarinen 4 0:56.09
13 P50 RU Nuorten Toni Rantanen 1 0:47.97
Jaani Berg 2 0:58.13
Pyry Vahteristo 3 1:00.88
Aarni Rantaniemi 4 1:09.14
14 T/P50 RU 01 ja 02 2001 Reima Leisiö 1 0:52.70
2002 Heta Räisänen 2 1:05.85
2002 Eetu Etuaho 3 1:06.93
15 T50 RU 04. 2004 Lotta Nousiainen 1 1:18.02
2004 Ronja Paldanius 2 1:23.38
2004 Sini Purma 3 1:23.93
2004 Elsa Lumme 4 1:24.63
16 P50 RU 04 ja 05 2004 Oskari Kettunen 1 1:15.55
2005 Ahti Lehikoinen 2 1:33.38
2004 Riku Sjöblom 3 1:43.37
17 T50 RU 05. 2005 Taija Leisiö 1 1:18.89
2005 Saana Tolonen 2 1:22.41
2005 Eliisa Salminen 3 1:36.81
2005 Mona Vahteristo 4 1:38.05
2005 Inka Pöytäkivi 5 1:42.54
2005 Kiia Suominen 6 1:53.77
18 100 SkU Nuorten Ristomatti Pöri 1 1:26.62
Maija Nurminen 2 1:31.97
Silja Valariutta 3 1:37.43
19 T/P50VU 01 ja 02 2001 Reima Leisiö 1 0:43.75
2002 Heta Räisänen 2 0:48.51
2002 Eetu Etuaho 3 0:51.55
2002 Lassi Pitkänen 4 0:51.66
20 T50 VU 03. 2003 Sohvi Penttilä 1 0:43.95
2003 Senni Tolonen 2 0:46.18
2003 Elina Rantala 3 0:48.28
2003 Olivia Salminen 4 0:48.96
2003 Emma Ahola 5 0:54.81
21 P50 VU 03. 2003 Tommi Valariutta 1 0:45.92
2003 Ville Kylen 2 0:57.83
2003 Roope Suominen 3 1:00.23
2003 Rasmus Nord 4 1:11.78
22 T50 VU 04. 2004 Suvi Vilppula 1 1:02.59
2004 Lotta Nousiainen 2 1:14.01
2004 Ronja Paldanius 3 1:19.73
23 P50 VU 04. 2004 Oskari Kettunen 1 0:55.97
2004 Juho Koivisto 2 1:29.69
2004 Riku Sjöblom 3 1:35.65
24 P50 VU 05. 2005 Eemeli Suopelto 1 1:01.03
2005 Aleksi Mustonen 2 1:20.90
2005 Eetu Huhtala 3 1:20.91
2005 Roope Kylen 4 1:24.12
2005 Kalle Nurminen 5 1:28.42
2005 Robin Nord 6 1:40.50
25 T50 VU 05. 2005 Taija Leisiö 1 1:05.25
2005 Saana Tolonen 2 1:08.68
2005 Elina Valkama 3 1:09.60
2005 Kiia Suominen 4 1:15.54
2005 Sonja Hovi 5 1:18.72
2005 Eliisa Salminen 6 1:23.89
2005 Aino Mantila 7 1:27.42
2005 Noora Pietilä 8 1:40.37
26 T50 VU Nuorten Tittamari Salonen 1 0:36.79
Maija Nurminen 2 0:37.46
Silja Valariutta 3 0:42.07
Ella Oikarinen 4 0:47.97
27 P50 VU  Nuorten Ristomatti Pöri 1 0:32.07
Toni Rantanen 2 0:34.48
Waltteri Jurvanen 3 0:39.02
Jaani Berg 4 0:44.09
Pyry Vahteristo 5 0:47.93
28 T25 VU 06 ja 07 2006 Arttu Lavapuro 1 0:37.38
2007 Ilona Nurminen 2 0:37.97
2006 Roosa Kakkonen 3 0:42.16



SEURAN OMAT UINTIKISAT SU 12.5.2013


KISAT 12.05.2013
Laji
Ikäluokka
Synt.vuosi
Osallistuja
Sijoitus
Aika
T/P25 PU
02 ja03
2002
Heta Räisänen
1
0:27.34


2003
Senni Tolonen
2
0:27.50


2003
Jaakko Kuusisto
3
0:30.73






T/P25 RU
05 ja 06
2005
Ahti Lehikoinen
1
0:45.02


2005
Aino Mantila
2
0:46.62


2006
Eevi Lumme
3
0:47.81






T100 RU
97 - 02
1997
Rinja Lundberg
1
1:38.97


2001
Silja Valariutta
2
1:42.35


2002
Maija Nurminen
3
1:44.42


2002
Heta Laatikainen
4
1:48.84






T50 RU
2003
2003
Senni Tolonen
1
1:01.53


2003
Elina Rantala
2
1:02.44


2003
Essi Mantila
3
1:02.57






T50 RU
2004
2004
Elsa Lumme
1
1:23.81


2004
Lotta Nousianen
2
1:32.96






T/P50 RU
00 - 02
2000
Gabriel Ojanperä
1
1:03.34


2000
Vilma Haapala
2
1:06.56


2002
Heta Räisänen
3
1:08.44






P50 RU
2003
2003
Pyry Vahteristo
1
1:08.78


2003
Jaakko Kuusisto
2
1:17.22


2003
Miika Kankkunen

Hylätty






T25 SU
06 ja 07
2006
Eevi Lumme
1
0:36.96


2007
Ilona Nurminen
2
0:42.12






T25 SU
2005
2005
Sonja Hovi
1
0:32.13


2005
Mona Vahteristo
2
0:33.78


2005
Elina Valkama
3
0:39.38






T100 SU
97 - 02
1998
Vilma Salmikuukka
1
1:31.54


1997
Rinja Lundberg
2
1:36.44


2002
Maija Nurminen
3
1:36.77






T/P50 SU
03 ja 04
2003
Senni Tolonen
1
0:50.90


2003
Sohvi Penttinen
2
0:55.12


2004
Elsa Lumme
3
1:07.97


2004
Lotta Nousiainen
4
1:12.99






T25 VU
2006
2006
Eevi Lumme
1
0:38.59


2006
Aurora Lappi
2
0:42.26


2006
Viivi Peltola
3
0:50.17






T/P25 VU
2005
2005
Eemeli Suopelto
1
0:27.53


2005
Sonja Hovi
2
0:32.22


2005
Elina Valkama
3
0:38.11






T/P100 VU
97-02
2000
Ristomatti Pöri
1
1:16.55


1997
Rinja Lundberg
2
1:16.70


1998
Vilma Salmikuukka
3
1:18.95


2002
Maija Nurminen
4
1:25.50


2002
Heta Laatikainen
5
1:44.53


2001
Silja Valariutta
6
1:36.78






T50 VU
2003
2003
Senni Tolonen
1
0:46.99


2003
Sohvi Penttinen
2
0:49.56


2003
Elina Rantala
3
0:50.61


2003
Olivia Salminen
4
0:56.71


2003
Emma Ahola
5
0:58.95






P50 VU
2003
2003
Pyry Vahteristo
1
0:50.72


2003
Miika Kankkunen
2
0:58.73


2003
Jaakko Kuusisto
3
1:03.56






T/P50 VU
00 - 02
2002
Heta Räisänen
3
0:51.52


2002
Jaani  Berg
1
0:42.96


2000
Vilma Haapala
2
0:48.24






P/T50 VU
2004
2004
Oskari Kettunen
1
0:58.58


2004
Elsa Lumme
2
1:09.12


2004
Veeti Turunen
3
1:20.53






T100 SKU
97 - 02
1998
Vilma Salmikuukka
1
1:32.97


1997
Rinja Lundberg
2
1:34.06


2002
Maija Nurminen
3
1:36.70


2001
Heta Laatikainen
4
1:45.34


2001
Silja Valariutta
5
1:39.74